adite2012
1817 poze   19080 vizite

Catt

Family: Orchidaceae
Genus: Rhyncattleanthe
Grex name: Burana Beauty
Clonal name: Burana
Additional cultivar information: (Rth. Netrasiri Starbright x C. Netrasiri Beauty) (HCC/AOS)
Hybridized by Buranaraktham; Year of Registration or Introduction: 1996
Synonym:Potinara
Synonym:Thwaitesara
(davesgarden.com/guides/pf/go/116550/)
Rhyncattleanthe Burana Beauty; Acesta este numele pe care l-am gasit pe net, dar, poate fi un hibrid foarte asemanator.
Rhyncattleanthe Burana Beauty


Comentarii album • 24
mary 16 decembrie 2012  
Waw... este superba!
Raportează
adite2012 16 decembrie 2012  
Multumesc! Astept urmatoarea inflorire, poate la anul.
Raportează
carmencitavio 1 noiembrie 2012  
Incantatoare orhidee!Minunate culori!
Raportează
laurabv 3 octombrie 2012  
Ce frumoase sunt !
Raportează
adite2012 4 octombrie 2012  
Multumesc! Zilele acestea infloresc si ceilalti bobocei.
Raportează
norela 3 octombrie 2012  
e tot mai frumoasa!
Raportează
adite2012 3 octombrie 2012  
Si este mai galbena decat in primele zile.
Raportează
Odette 2 octombrie 2012  
De nota 20 !!!!
Raportează
adite2012 3 octombrie 2012  
Multumesc! Era bine sa am doua de nota 10...
Raportează
claudianic 29 septembrie 2012  
Superba cattleyuta ta!!!
Pastaia de la floricica mea nu vrea sa se dezvolte si nu-mi dau seama cu ce gresesc in ingrijirea plantei...
Raportează
adite2012 29 septembrie 2012  
Probabil ca asa este a ta, mai lenta. Pana la urma iti va rasplati rabdarea.
Raportează
claudianic 30 septembrie 2012  
pana infloreste a mea,trag si eu cu ochiul la frumoasele voastre...
Raportează
norela 29 septembrie 2012  
o frumusete,merita toata atentia!
Raportează
adite2012 29 septembrie 2012  
Asa este. Pacat ca, in timpul saptamanii, nu o pot vedea mai des, doar dimineata si seara.
Raportează
alcibiade 28 septembrie 2012  
Extraordinara !De unde ai cumparat-o ?
Raportează
adite2012 28 septembrie 2012  
Este de anul trecut, din Bucuresti, de la Leroy Merlin.
Raportează
vioricap 28 septembrie 2012  
Minunata!!!
Raportează
adite2012 28 septembrie 2012  
Multumesc!
Raportează
norela 27 septembrie 2012  
WAW,CE FRUMUSETE...SA-TI TRAIASCA!
Raportează
adite2012 27 septembrie 2012  
Multumesc! Sa vedem cat tin florile.
Raportează
Odette 27 septembrie 2012  
Ce frumuseteeeeee !!!!
Raportează
adite2012 27 septembrie 2012  
Multumesc! Nu ma asteptam sa infloreasca acum, bobocii fiind destul de mici.
Raportează
Trimite mesaj Înapoi Nu poți trimite un mesaj fără conținut! Nu este permisă folosirea de cod HTML in mesaje. Mesajul nu a fost trimis din motive de securitate. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Ati trimis prea multe mesaje in ultimul timp. A apărut o eroare în timpul trimiterii mesajului. Vă rog încercați din nou. Mesajul a fost trimis.